Panele i płytki winylowe Pergo
Październik 30, 2020

Prezentacja charakterystyki podłóg Pergo

Podłogi Pergo i ogrzewanie podłogowe


Różne typy ogrzewania i chłodzenia podłogowego

Podłogi Pergo można połączyć z niskotemperaturową instalacją ogrzewania podłogowego. Zależnie od wybranej podłogi dostępne są dwie opcje:

  • Elementy grzewcze z ciepłą wodą lub elektryczne są zainstalowane w podłożu. Można je stosować ze wszystkimi podłogami Pergo: laminowanymiwinylowymi.
  • Folia grzewcza: najnowsza generacja systemów ogrzewania podłogowego. Folia grzewcza jest umieszczana na jastrychu lub podłożu. Takie rozwiązanie może być stosowane z naszymi podłogami laminowanymi.

Wszystkie podłogi Pergo można również układać na instalacji chłodzenia podłogowego. Elementy chłodzące działają na tej samej zasadzie co elementy grzewcze, ale zamiast gorącej wody używana jest woda zimna.

Znaczenie oporu cieplnego i izolacji

Aby cieszyć się zaletami ogrzewania podłogowego, potrzebna jest podłoga o niskim oporze cieplnym, która umożliwia przenikanie ciepła. Im większy opór cieplny, tym dłużej będzie trwało nagrzewanie podłogi i tym mniej wydajne będzie ogrzewanie podłogowe.

Ponadto bardzo ważne jest umieszczenie warstwy izolującej poniżej ogrzewania podłogowego. W ten sposób ciepło odbija się od warstwy izolacyjnej i jest odprowadzane przez podłogę.

Podłogi winylowe Pergo mają najniższy opór cieplny spośród wszystkich podłóg Pergo i stanowią doskonałe przewodniki ciepła, dzięki czemu sprawdzają się idealnie przy ogrzewaniu podłogowym. Jednak również w naszej gamie podłóg laminowanych można znaleźć odpowiednie i niedrogie opcje.

Montaż ogrzewania i chłodzenia podłogowego

Podczas montażu podłogi wraz z ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym bardzo ważne jest przestrzeganie konkretnych wytycznych dla danego typu podłogi.

Środowisko

Environment

Pergo w równym stopniu troszczy się o Twoje środowisko domowe i nasze wspólne środowisko naturalne. Wybierając podłogę z naszej oferty, możesz mieć pewność, że została ona wyprodukowana przy minimalnym zużyciu zasobów. Z dumą potwierdzamy: to możliwe.

Original Laminate

Nasza polityka ochrony środowiska ma wpływ na nasz wybór surowców, proces produkcji, transport i opakowania. To nie tylko słowa. Z dumą przekładamy założenia naszej polityki ekologicznej na realne działania. Produkty Pergo w 80% składają się z nadwyżek drewna pochodzących z przemysłu drzewnego. Wykorzystujemy wyłącznie odnawialne produkty drzewne, takie jak sosna lub świerk – nigdy nie stosujemy drewna egzotycznego lub pochodzącego z zagrożonych lasów deszczowych.

Poczyniliśmy ogromne postępy. Jako pierwszy w historii producent podłóg zostaliśmy uhonorowani oficjalnym skandynawskim oznakowaniem ekologicznym Zielonego Łabędzia. Nasze produkty z certyfikatem gospodarki leśnej PEFC charakteryzują się tym, że całe drewno wykorzystane do ich wytworzenia pochodzi z terenów objętych zrównoważoną gospodarką leśną. Nie ustajemy w poszukiwaniach nowych rozwiązań, które są zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne. Wierzymy, że cechy te są ze sobą nierozerwalnie połączone.